طب سوزنی تب سوزنی کلینیک طب سوزنی دکتر محمدمهدی اسعدی طب سوزنی  گوش طب سنتی عوارض طب سوزنی فواید طب سوزنی طب سوزنی برای زیبایی پوست مو آموزش طب سوزنی تهران اصفهان مازندران مشهد قم تبریز شیراز طب سوزنی برای لاغری درمان چاقی ترک اعتیاد با طب سوزنی هزینه طب سوزنی بهترین متخصص طب سوزنی سوزن های طب سوزنی لیفت صورت امبدینگ خطوط لبخند خط لبخند اخم کمر درد دیسک کمر طب سوزنی سردرد طب سوزنی روماتیسم زانو طب سوزنی افسردگی ریزش مو ماساژ درمانی میگرن آلرژی بیماری های قابل درمان با طب سوزنی حاملگی کبد چرب کودکان

طب سوزنی و قرآن

فضربنا علی ءاذانهم فی الکهف سنین عددا

پس سالیانی چند در آن غار بر گوشهایشان زدیم. کهف ۱۱
Al-Kahf, 11 . Then We draw (a veil) over their ears, for a number of years, in the Cave, (so that they heard not)

در یک جلسه برنامه ریزی برای کلاس طب سوزنی گوش، یکی از دوستان آیه فوق از قرآن را قرائت کرد. سپس پیشنهاد شد مطلب را ابتدا با مراجع مطرح کنیم. سال گذشته وقتی در یک درمانگاه، در شهر مقدس قم، مشغول طب سوزنی بودم یکی از مراجع تقلید بسیار بزرگوار برای معاینه و درمان مراجعه نمودند. (یقینا اگر امر می فرمودند برای درمان به منزل ایشان میرفتم ولی بدون اطلاع به کلینیک مراجعه کردند، برای دفعات بعدی درمان هم حاضر نشدند وقت بیماران گرفته شود و به کلینیک مراجعه می کردند و در نوبت می نشستند و باعث شرمندگی بنده و دستیاران می شد.)

فرصت را مغتنم شمرده (و البته براساس سوال ایشان) ابتدا طب سوزنی عمومی و سپس طب سوزنی گوش را معرفی کردم. اینکه چینی ها، ایرانی ها را بنیانگذار طب سوزنی گوش می دانند. در پاسخ به سوال دیگرشان، اشاره به آیه فوق کردم. اینکه در قدیم مادر بزرگ ها برای خوابانیدن بچه ها گوششان را ماساژ می دادند. و این بار من سوال کردم، آیا برداشتمان از آیه فوق برای درمان از طریق گوش می تواند صحیح باشد؟

بحث بسیار زیبای فقهی و علمی انجام شد و در نهایت قرار گذاشتیم بصورت طرح تحقیقاتی در یک مرکز علمی، خواب طولانی مدت را پیگیری کنیم. این طرح هم نوشته شد ولی متاسفانه هنوز استقبالی صورت نگرفته، شاید دلیلش مسایل مالی باشد!!!

8 دیدگاه در “طب سوزنی و قرآن”

  1. باسلام و احترام
    میخاستم بپرسم برای زانو درد و کمر درد سالمندان (بدلیل پوسیدگی و آرتروز) طب سوزنی تاثیری دارد؟

    1. مینا خانم سلام در مطب در خدمت شما هستم. اگر منظورتان درمانگاه تامین اجتماعی باشد تقریبا مطمئنم در چنین درمانگاه هایی هیچ پزشکی با این تعرفه های دروغین برای طب سوزنی نمی رود. موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *