درمان آلرژی با طب سوزنی سنتی درمان آلرژی فصلی

درمان آلرژی با طب سوزنی سنتی

یک پرونده جذاب (۸)

بیمار خانم ر – م 23 ساله بدلیل عود آلرژی مراجعه کردند. به دلیل سابقه قبلی به پزشک مراجعه، ولی از درمان نتیجه ای نگرفتند. چون با داروهای ضد آلرژیک هم آشنا بودند، مراحل درمان دارویی را بدرستی تحت نظر پزشک معالج محترم طی کرده بودند. و اظهار می داشتند در سالیان گذشته نیز با مصرف داروها علایم خیلی بهتر نمی شدند، فقط مختصر کنترل شده و در طی زمان فروکش می کرد.

در حین مراجعه همه جور علایمی داشته اند. آبریزش شدید بینی، عطسه های مکرر، خارش گلو و حلق، چشم های شدیدا قرمز و بهمراه خارش، احساس گرفتگی در گلو و…

با توجه به سوابق قبلی و علایم واضح، درمان را شروع کردم. نقاط موجود در گوش (براساس طب سوزنی گوش) و نقاط بدن را برای ایشان زدم. جلسات درمانی بصورت یکروز در میان انجام شد. بعد از 4 جلسه علایم به میزان زیادی فروکش کرده و ادامه درمان بصورت هفته ای 2 جلسه انجام شد. بعد از جلسه حدود 7 دیگر مراجعه نکردند.

بعد از مدتی برادر ایشان برای تشکر از درمان کامل خواهرشان مراجعه کردند. عنوان داشتند برای اولین بار در طی چند سال گذشته خواهرم بدون مصرف دارو خوب شدند. و بنده حقیر را شرمنده فرمودند.

نکته جالب توجه که برای بنده نیز بسیار جالب بود، این است که در جلسه اول درمان آبریزش بینی ایشان قطع نمی شد و بصورت مداوم قطرات آب از بینی جاری بود بنحوی که ایشان نمی توانستند دستمال را از روی بینی شان بردارند. و همین مسئله هم باعث ضعف شدید ایشان شده بود.

وقتی نقطه پس گردن ایشان را سوزن زدم، با احتمال اشتباه زدن نقطه، سوزن را خارج کردم. ایشان فورا گفتند: “آقای دکتر چرا این سوزن را در آوردید؟ از سوال او تعجب کردم!!! پرسیدم: “چطور؟” فرمودند: “وقتی این سوزن را زدید آبریزش من بلافاصله قطع شد.  و با خارج کردن سوزن بلافاصله آبریزش برگشت.” این یک علامت مهمی برای صحیح بودن نقطه بود. بلافاصله همان نقطه را مجددا سوزن زدم، و بلافاصله آبریزش بینی قطع شد. برای اطمینان از این اتفاق از ایشان اجازه گرفتم یک بار دیگر سوزن را خارج کردم. همان اتفاق افتاد، یعنی بلافاصله آبریزش بینی برگشت و با قرار دادن سوزن در همان نقطه بلافاصله آبریزش قطع می شد.

ایشان تا یکسال دچار عود علایم نبودند و با شروع فصل بهار مجددا علایم مختصر شروع شد که بلافاصله برای درمان مراجعه کردند. الحمدالله به درمان مجدد هم پاسخ خوب داده اند.

10 دیدگاه در “درمان آلرژی با طب سوزنی سنتی”

 1. سلام روز بخیر، من مدت ۸ ساله حساسیت شدید پوستی دارم، پوستم خیلی خشکه در زمانی هم که استرسم زیاد میشه حساسیتم عود میکنه، کهیر میزنم ، پوستم خشک میشه و زخم میشه، میخواستم بدونم طب سوزنی برای این نوع آلرژی هم درمانی داره؟؟ ممنون میشم کمکم کنید

 2. سلام…پسر من 7 ماهشه .از دو ماهگی تا الان تمام پوست بدنش قرمزه و خارش شدید داره و ب شد ت پوستش خشکه.خیلی خشک.چند بار دکتر بردم ..چند مدل قرص و شربت و پمادهای ترکیبی کورتون استفاده کردم.شیر خشک مخصوص الرژی میخوره.فقط تا 5ماهگی شیر مادر خورده.گاهی اوقات ی کمی بهتر میشه.ولی با وجود داروهایی که مصرف میکنه هیچ وقت کامل خوب نشده..هر چند روز یک بار شدید میشه..ب نظرتون میشه برا نوزاد طب سوزنی انجام داد و ایا مفیده براش؟؟

 3. سلام آقای دکتر. خسته نباشید. میبخشید منم نزدیکه به 15 یال است که الرژی دارم. الان که با سایت شما آشنا شدم خیلی خوشحالم. بنده فرهنگی هم هستم و الرژی امانم رو گرفته. میشه راهنمایی بفرمایید. سپاس

 4. با سلام و احترام
  همسر بنده چند سالی هست که از حساسیت رنج میبره خیلی هم پیش دکترهای مختلف رفتیم اما نتیجه ای نگرفتیم
  حساسیت ایشان به نحویکه به دود و کثیفی هوا به شدت واکنش نشان میدهد و سردردهای شدید – چشم درد و کمر درد میگره
  سوال من اینه آیا با مرجعه به پزشک طب سوزنی نتیجه میگیریم یا نه؟؟ لطفا جواب بدهید متشکرم

 5. پسرم ۷ ساله الرژی زیاد داره و سینگولار و زادیتن استفاده میکنه و تمام شش ماه دوم سال ابریزش و بعد چند روز عفونت گوش و یینوس و سرفه داره و تمام راهها رفتم.لطفا چطور میتونم درمان طب سوزنی داشت و ایا کمتر میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *